Korespondencja ws. artykułu „Urzędniczy rechot”

Od Redaktora Naczelnego

Po naszej publikacji w ostatnim numerze kwartalnika pt. „Urzędniczy rechot”, na sesji Rady Miejskiej w dn. 29 sierpnia 2016 r. odniósł się do niej przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Wiktor, próbując zarzucić nam – bezpodstawnie – pisanie nieprawdy (jego wypowiedź publikujemy w tym numerze, w tekście „Strumień świadomości Radnego Wiktora”). W związku z tym, jako redaktor naczelny „OS”, postanowiłem napisać do Pana Przewodniczącego, aby udowodnił, że przedstawione w artykule fakty były nieprawdziwe, bądź żeby przeprosił nas za swoje słowa.

W odpowiedzi na moje pismo, przewodniczący Wiktor odpisał, iż nie poczuwa się do odpowiedzialności, uważając, że był to tzw. „śmiech sytuacyjny”, będący reakcją na zbieżność nazwisk Burmistrza i p. Violetty Fiedler-Łopusiewicz. Niestety, zbyt często bywałem na sesjach i różnego rodzaju komisjach, by dać wcisnąć sobie taką bajkę. Owszem śmiech sytuacyjny występował i występuje na obradach często – na tyle, żeby móc odróżnić go od śmiechu szyderczego, złośliwego (po prostu rechotu), mającego na celu ośmieszenie danej osoby. Taki właśnie szyderczy śmiech miał miejsce na lutowej sesji.

Ponadto, tłumaczenie przewodniczącego Wiktora jest to o tyle niewiarygodne, że wcześniej wielokrotnie podważał on sensowność interpelacji – chociażby insynuował (wespół z Burmistrzem), że radni, podpisując interpelację, nawet nie zapoznali się z jej treścią, co miało sugerować niedorzeczność postawionych pytań. Nie zachowywał zatem wymaganej dla tej funkcji bezstronności.

Poniżej publikujemy treść korespondencji pomiędzy redaktorem naczelnym „Obywatelskiego Stronia” a przewodniczącym Rady Miejskiej Ryszardem Wiktorem

Pismo Obywatelskie Stronie

Odpowiedź Ryszard Wiktor

 

Marek Prętki

Redaktor Naczelny „Obywatelskiego Stronia”

Reklamy

One comment

  1. Jak to zbieżność nazwisk? Przecież to jest bratowa. Wysocy urzędnicy kontynuują jedynie styl zarządzania autokratycznego, posługującego się szyderstwem/ ironią od kiedy pamiętam w naszej Gminie. Ironia i szyderstwo są formami przemocy emocjonalnej, szczególnie wrednej ponieważ trudno się przed nią obronić. Trudno podać argumenty, no bo na żartach/śmiechu się nie znasz????

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s