Warsztat „Strońskie potrzeby” – jakie sprawy są najważniejsze dla mieszkańców?

WARSZTAT „STROŃSKIE POTRZEBY”

JAKIE SPRAWY SĄ NAJWAŻNIEJSZE DLA MIESZKAŃCÓW?

Zapraszamy, 30 września 2016 r., godz. 16:30; Restauracja „Lew Jaskiniowy” (Stronie Śląskie, ul. Nowotki 14)

Jedną z bolączek polskiego samorządu gminnego jest to, że stojące na jego czele władze zazwyczaj nie pytają mieszkańców, jakie sprawy mają dla nich znaczenie priorytetowe, jakie problemy należy rozwiązać w pierwszej kolejności. Brakuje konsultowania z mieszkańcami decyzji, mających kluczowe znaczenie dla przyszłości Gminy i jej mieszkańców. Nie dziwne więc, że jesteśmy potem zaskoczeni podejmowanymi działaniami, np. tym, że priorytetowa w naszych oczach inwestycja jest od lat nie realizowana, a inna – w naszej ocenie zupełnie zbędna lub kosztowna – realizowana jest z pominięciem nakreślonych od kilku lat planów.

Stąd powstał pomysł na warsztat” Strońskie Potrzeby”, który ma służyć pobudzeniu dyskusji dotyczącej najważniejszych spraw dla mieszkańców. Spraw, którymi władze Gminy powinny zająć się w pierwszej kolejności i o które warto wspólnymi siłami zabiegać. W ten sposób chcemy powiększać grono osób śmiało, odważnie wyrażających swoje poglądy na sprawy Gminy Stronie Śląskie.

Zapraszamy serdecznie do udziału w warsztacie przedstawicieli organizacji pozarządowych, sołectw, liderów opinii, osoby udzielające się społecznie – jednym słowem wszystkich, którym sprawy naszej „Małej Ojczyzny”, odpowiedzialności za dobro wspólne są bliskie.

Chętnych do udziału w warsztacie prosimy o zapisy (wystarczy podanie imienia i nazwiska) pod adresem mailowym: obywatelskie.stronie@op.pl lub poprzez wysłanie smsa pod nr tel. 576 394 304. Zapisy NIE są wymagane  – pozwolą nam po prostu oszacować przewidywaną liczbę osób biorących udział w warsztacie.


Nikt nie będzie rzucał uczestników warsztatu na głęboką wodę. Wielu z nas już niezależnie uczestniczy w życiu naszej społeczności, weźmiemy również aktywny udział w warsztacie. Chcemy powiększać grono osób śmiało, odważnie wyrażających swoje poglądy na sprawy Gminy Stronie Śląskie. Zapraszamy każdego kolejnego Mieszkańca do dyskusji. Wyniki tych obywatelskich rozmów będziemy propagować, dążyć do ich realizacji – razem.

Moderatorka warsztatu: Grażyna Rojek

Swoją wiedzą ekspercką uczestnikom warsztatu będzie służył Szymon Osowski – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Sieć Obywatelska Watchdog Polska. Absolwent szkoły trenerów Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych. Koordynator działań związanych z programami szkoleniowymi w zakresie informacji publicznej. Współautor internetowego kursu na temat dostępu do informacji publicznej. W 2014 roku otrzymał od Prezydenta RP złoty Krzyż Zasługi, a od 2012 Dziennik Gazeta Prawna umieszcza jego nazwisko w rankingu najbardziej wpływowych prawników w Polsce.

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s