[SONDA] BUDOWA SALI GIMNASTYCZNEJ PRZY GIMNAZJUM

Wraca temat budowy hali sportowej (sali gimnastycznej) przy Zespole Szkół Samorządowych w Stroniu Śląskim. Od momentu, gdy pisaliśmy o sprawie w pierwszym numerze kwartalnika „Obywatelskie Stronie”, Burmistrz, ignorując opinię Rady Miejskiej w tej sprawie, zlecił przygotowanie projektu i dokumentacji na  budowę kolejnej w naszej Gminie sali gimnastycznej niepełnowymiarowej (29mx18m; pełny wymiar to 40mx20m). Jak słusznie argumentowała w piśmie do Burmistrza  Komisja Oświaty, Sportu i Zdrowia:  „Zdaniem komisji wykonanie na terenie naszej Gminy następnej hali sportowej, która nie jest w pełni dostosowana do uprawiania wszystkich dyscyplin sportu w tym piłki ręcznej i piłki nożnej halowej jest marnotrawieniem środków  publicznych. (…) W wielu pensjonatach przebywa coraz to więcej zawodników  profesjonalnych klubów sportowych, którzy zainteresowani są wynajmem hali  sportowej w wymiarach przystosowanych do uprawiania piłki ręcznej i halowej piłki nożnej, jednakże takich warunków nie możemy im zaoferować , a przecież stawiamy na rozwój sportu i turystyki. Komisja powołała się również na przykłady innych miejscowości z naszego powiatu, gdzie powstały pełnowymiarowe hale (np. Ścinawka Średnia, Wilkanów).

Ponieważ pojawiła się możliwość uzyskania dofinansowania na budowę sali gimnastycznej niepełnowymiarowej (zgodnie z projektem Burmistrza), temat będzie przedmiotem rozstrzygnięcia na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w połowie maja. Trzeba przy tym wskazać, że dofinansowanie wyniesie tylko 1 mln zł, a szacowany koszt budowy to 3,5 mln zł (czyli 2,5 mln to koszt z naszych gminnych pieniędzy).
W związku z tym, na stronie internetowej zamieszczamy sondę, w której możecie wyrazić swoje zdanie w tym temacie. Zapraszamy do głosowania!
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s