Apel w sprawie ponownego uruchomienia szpitala w Lądku-Zdroju

Wracamy do tematu służby zdrowia, który poruszaliśmy pod koniec stycznia br. przy okazji spotkania radnych Rad Miejskich ze Stronia Śląskiego i Lądka-Zdroju. Jednych z efektów spotkania jest APEL dotyczący ponownego uruchomienia szpitala w Lądku-Zdroju. Według planów, w odnowionych i nowo dobudowanych budynkach szpitala, w ramach kontraktu z NFZ, ma się mieścić: oddział ortopedyczno – urazowy z oddziałem rehabilitacyjnym, oddział geriatryczny, oddział chirurgii jednego dnia z poradnią chirurgiczną oraz poradnia ortopedyczno – urazową z poradnią rehabilitacyjną i fizykoterapią.

Aby tak się stało, plan przywrócenia szpitala musi zostać ujęty na tworzonej właśnie „mapie potrzeb zdrowotnych” dla województwa dolnośląskiego. Dlatego szczególnie ważne jest wsparcie tej inicjatywy, która w znaczący sposób przysłuży się podniesieniu opieki zdrowotnej dla Mieszkańców naszej Gminy i przyjeżdżających do Nas turystów. Od blisko miesiąca zbiórka pod apelem prowadzona jest w Lądku-Zdroju – teraz, na prośbę inicjatorów apelu, chcemy zintensyfikować ją w Stroniu Śląskim.

W związku z tym, zachęcamy wszystkich do podpisywania listy poparcia pod apelem – w najbliższych dniach będzie ona sukcesywnie umieszczana w kolejnych sklepach i punkach usługowych na terenie Stronia Śląskiego. Pod poniższym linkiem umieszczamy pełną treść apelu:

Apel ws. szpitala w Lądku-Zdroju

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s